Tabla

Nabízím fotografování tablových fotografií přímo u Vás ve škole. Vyhnete se tak náročné přepravě lidí z místa na místo. Možné je také fotografovat v exteriérech. Pokud je ve Vašem okolí zajímavé místo je možno ho využít.

Někteří studenti si tablo připravují sami, bohužel to často odpovídá výsledku, proto Vám nabízím své služby. Fotografiemi se přeci budete prezentovat veřejně a je proto ve Vašem zájmu, aby jste vypadali dobře.

Kvalitní tablo, ale nedělají jenom dobré fotografie, proto je dobré promyslet jaký typ tabla zvolíte. Zda se bude jednat o klasické portrétové fotografie, s přechodovými efekty, popřípadě barevně korigované – nejčastěji tzv. sépiová fotografie. Další způsob fotografií tabla je fotografie celé postavy. Zde je ale nebezpečí, že při tisku na klasický formát 13×18 budou postavy malé. Doporučuji tedy formát větší 15×20 atd. Speciální tablové fotografie, tedy fotografie které neodpovídají ani jedné z předešlých kategorií. Tyto fotografie mohou být různě upravené, či fotografované v zvláštních podmínkách atd.. Často se využívá digitálních úprav a koláží.

Při fotografování tablových fotografií, nafotíme několik fotografií pro každého, tyto fotografie je možné ihned shlédnout na notebooku (pokud to podmínky dovolí), popřípadě fotografovat „live“ na monitor notebooku. Fotografovaný tak může ihned zkontrolovat výsledné snímky. Po skončení fotografování si snímky prohlédnete a popřípadě přefotografujeme dané osoby co by nebyly spokojeny ani s jednou fotografií.

Je možné fotografie nahrát na vytvořenou stránku, kde si je můžete doma v klidu shlednout a vybrat si fotografii(e) kterou Vám upravím, tzn. provedu barevné úpravy a retuše (znaménka, vady pleti atd..). Celý postprocess je poměrně náročný a tak fotografie v digitální podobě budete mít hotové cca do tří dnů.

Všechny fotografie (upravené i neupravené) dostanete na DVD v počtu, na kterém se domluvíme.

Tablo realizované pro ZŠ Králíky.

Tablo bylo fotografováno v prostorách školy. Fotografovali jsme cca 2-3 hodiny po několika snímcích na osobu. Následně v uzavřené skupině proběhl výběr fotografií, které budou použity. Celý proces trval od samotného fotografování po digitální dokončení výsledného tabla cca 4 dny. Tablo má rozměry cca 2,2×1m. Datové podklady mají 20 841×9 973px, velikost souboru Jpeg 71,5Mb.

Tablo 9.A. – vystaveno na Velkém náměstí v Králikách.

 

Detail horního pruhu s budoucím povoláním.

Tablo realizované pro Gymnázium Králíky.

Tablo bylo fotografováno v prostorách školy. Fotografovali jsme cca 2-3 hodiny po několika snímcích na osobu. Celý proces trval od samotného fotografování po digitální dokončení výsledného tabla cca 7 dnů. Výroba tabla byla náročná z hlediska postprodukce, kdy bylo vytvořeno několik barevných variant (černobílá fotografie s barevnými míčky, černobílá fotografie, barevná fotografie). Dle žádosti byly pouze pořízeny fotografie, tisk si zajistily studenti sami.

Komentáře jsou zakázány.